Lampa Wisząca Retro Loft Czerwona 36cm E27 Abruzzo Grote
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Reduced size version of the iconic ELSKER lamp, with a diameter of Ø360mm and a more compact design, but maintaining the essence of the industrial lamp of a lifetime. Made of aluminum, lightweight, with simple lines that integrate into any type of decoration, both for domestic and commercial use. Equipped with E27 socket and black cable of 100cm adjustable in height by means of the ceiling rosette. The interior of the lamp is lacquered in white color, in any of the models. Does not include E27 LED bulb ** ** 1xE27 max. 60W
| Napięcie | 220-240V AC |
| Źródło Światła | E27 |
| Ilość Punktów Światła | 1.0 |
| Maksymalna Moc Oprawki | 20W |
| Kolor Obudowy | Czerwony |
| Użytkowanie | Wewnętrzne |
| Stopień Ochrony IP | IP20 |
| Materiał | Metal |
| Instalacja | Natynkowa |
| Wymiary (mm) | Ø360x250 mm |
| Wymiary (cm) | Ø36x25 cm |